Olynth 0.1% nosní sprej, roztok 10ml

Olynth 0.1% nosní sprej, roztok 10ml

Výrobce: Johnson&Johnson
Typ: Volně prodejné léky
SUKL: 0239776
PDK: 3763381
Další informace:
Příbalový leták

Humánní léčivý přípravek, přečtěte si pozorně příbalový leták!

* Cena obvyklá se může v jednotlivých lékárnách lišit

Vaše cena s DPH:
79
Cena obvyklá:87
Ušetříte:9.2%
kusů
Skladem
Popis:

Olynth 0,1% je určen ke snížení otoku nosní sliznice při akutní rýmě, při nadměrné tvorbě hlenu způsobené vazomotorickou rýmou a při alergické rýmě. Urychluje uvolnění hlenů při zánětu vedlejších dutin nosních a při zánětu Eustachovy trubice provázeného rýmou. V místě svého účinku způsobuje stažení cév, snižuje otok nosní sliznice, usnadňuje dýchání nosem a zlepšuje uvolnění hlenů. Účinek nastupuje obvykle za 5-10 minut. Je určen k léčbě dětí od 7 let a dospělých. 

Dávkování a způsob užití: Aplikujte 1-2 dávky 3x denně do každé nosní dírky. Pokud si nejste jistý/á, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. 

Složení: Léčivou látkou je xylometazolini hydrochloridum (xylometazolin-hydrochlorid) 1 mg (0,1%) v 1 ml roztoku. Pomocnými látkami jsou roztok benzalkonium-chloridu, dihydrát dinatrium-edetátu, dihydrát dihydrogenfosforečnanu sodného, dihydrát hydrogenfosforečnanu sodného, chlorid sodný, sorbitol 70% krystalizující, čištěná voda. 

Kontraindikace: Přípravek nepoužívejte, jestli dítě trpí alergií na xylometazolin-hydrochlorid, konzervační látku benzalkonium chlorid nebo na kteroukoli další složku přípravku, v případě suchého zánětu nosní sliznice (rhinitis sicca), který se projevuje pocitem sucha a šimrání v nose často provázeným drobným krvácením po odloučení zaschlých krust a u dětí do 7 let.

Léčivý přípravek. Nosní sprej, roztok Olynth 0,05% obsahuje xylometazolin-hydrochlorid a je určen k nosnímu podání. Před použitím si pečlivě přečtěte celou příbalovou informaci. 

Výrobce: Johnson&Johnson
Typ: Volně prodejné léky
Cena obvyklá*:
87 s dph
Vaše cena:
79 s dph
SUKL: 0239776
PDK: 3763381
Další informace:
Příbalový leták
počet kusů