Levopront kapky 15ml

Levopront kapky 15ml

Výrobce: Angelini Pharma Česká republika s.r.o.
Typ: Volně prodejné léky
SUKL: 0191929
PDK: 2700640
Další informace:
Příbalový leták

Humánní léčivý přípravek, přečtěte si pozorně příbalový leták!

* Cena obvyklá se může v jednotlivých lékárnách lišit

Vaše cena s DPH:
15940
Cena obvyklá:175
Ušetříte:8.9%
kusů
Skladem
Popis:

Přípravek Levopront kapky patří mezi antitusika, což jsou látky tlumící kašel. Léčivá látka obsažená v přípravku - levodropropizin - mírní kašel bez ovlivnění centra kašle. Rychlá úleva od suchého kašle. Kapky Levopront tlumí kašel bez ovlivnění centra kašle v mozku - působí přímo v dýchacích cestách a současně napomáhají přirozené očistě dýchacích cest.

Přípravek je určen na suchý dráždivý neproduktivní kašel. Kapky s pohodlným dávkováním mají příchuť lesního ovoce a jsou určené nejen pro dospělé, ale i pro děti od 2 let. Vhodné i pro alergiky.

Dávkování a způsob užití: Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.Pokud lékař neurčí jinak, je doporučeno toto dávkování:

Dospělí a děti starší 12 let věku: 20 kapek (to je 1 ml, což odpovídá 60 mg levodropropizinu) 3krát denně s intervalem mezi dávkami alespoň 6 hodin. 

Děti starší 2 let: 1 mg/kg 3krát denně s intervalem mezi dávkami alespoň 6 hodin, celková denní dávka je 3 mg/kg. 

Každá kapka obsahuje 3 mg levodropropizinu - váhu dítěte vydělte 3 a dostanete počet kapek pro jednotlivou dávku.

Například: dítě o hmotnosti 15 kg - pět kapek až 3krát denně, dítě o hmotnosti 18 kg - šest kapek až 3krát denně.

Levopront kapky je možné naředit polovinou sklenice vody. Přípravek užívejte mezi jídly a zapijte dostatečným množstvím vody. Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 14 dnů. 

Složení: Léčivou látkou je levodropropizinum, 1 ml kapek (tj. 20 kapek) obsahuje 60 mg levodropropizinu. Pomocnými látkami jsou propylenglykol, xylitol, sodná sůl sacharinu, methylparaben, aroma lesních plodů, anýzové aroma, kyselina citronová, čištěná voda. 

Kontraindikace: Pozorně čtěte příbalovou informaci. 

Nepodávejte přípravek dětem do 2 let. Neužívejte přípravek při alergii na levodropropizin nebo na kteroukoliv další složku přípravku, při produktivním kašli, při zhoršené funkci sliznic, při těžkých poruchách jater, během těhotenství a kojení.

Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Levopront obsahuje levodropropizin. Léčivý přípravek k vnitřnímu užití.

 

Výrobce: Angelini Pharma Česká republika s.r.o.
Typ: Volně prodejné léky
Cena obvyklá*:
175 s dph
Vaše cena:
15940 s dph
SUKL: 0191929
PDK: 2700640
Další informace:
Příbalový leták
počet kusů