Soledum 100mg enterosolventní měkké tobolky 20 tobolek

Soledum 100mg enterosolventní měkké tobolky 20 tobolek

Výrobce: M.C.M. Klosterfrau Healthcare s.r.o.
Typ: Volně prodejné léky
SUKL: 0218897
PDK: 3420271
Další informace:
Příbalový leták

Humánní léčivý přípravek, přečtěte si pozorně příbalový leták!

* Cena obvyklá se může v jednotlivých lékárnách lišit

Vaše cena s DPH:
149
Cena obvyklá:164
Ušetříte:9.1%
kusů
Skladem
Popis:

Přípravek Soledum 100 mg je určen pro dospělé a dospívající (od 12 let) k léčbě příznaků akutní bronchitidy (zánět průdušek) a běžného nachlazení. Také je možno jej použít k léčbě příznaků akutního nehnisavého zánětu vedlejších nosních dutin. U tohoto onemocnění se přípravek užívá pouze po poradě s lékařem.

Dávkování a způsob užití: Dospělí a dospívající (od 12 let) užívají 3x denně 2 tobolky. U dlouhodobé a nepřetržité léčby užívejte 2x denně 2 tobolky. Soledum 100 mg se polykají celé (bez kousání) a zapíjejí se větším množstvím nepříliš horké tekutiny (nejlépe sklenicí (200 ml) pitné vody), asi půl hodiny před pravidelným jídlem. Jestliže máte citlivý žaludek, doporučuje se užívat Soledum 100 mg během pravidelného jídla. 

Délka léčby přípravkem Soledum 100 mg závisí na povaze, závažnosti a vývoji onemocnění. Jestliže obtíže přetrvávají déle než týden, nebo jestliže se u Vás během užívání přípravku rozvine dušnost, horečka nebo začnete vykašlávat hnisavé či krvavé hleny, vyhledejte lékaře. 

Upozornění pro diabetiky: Jedna tobolka přípravku Soledum 100 mg odpovídá 0,0013 chlebových výměnných jednotek. 

Složení: Přípravek Soledum 100 mg obsahuje léčivou látku cineolum. Jedna enterosolventní měkká tobolka obsahuje cineolum 100 mg. Pomocnými látkami jsou: Střední nasycené triacylglyceroly, nekrystalizující sorbitol 70%, želatina, glycerol 85%, ethylcelulosa, roztok amoniaku 28%, kyselina oleová, natrium-alginát, kyselina stearová, kandelilový vosk. 

Kontraindikace: Není určeno pro děti do 12 let. Neužívejte, jestliže jste alergický(á) na cineol nebo na kteroukoli pomocnou látku tohoto přípravku a pokud trpíte dávivým kašlem nebo pseudozáškrtem (subglotická laryngitida; akutní zúžení dýchacích cest doprovázené silným kašlem, ztíženým dýcháním až příp. dušením).

Lék s účinnou látkou cineolum. K vnitřnímu užití. Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Výrobce: M.C.M. Klosterfrau Healthcare s.r.o.
Typ: Volně prodejné léky
Cena obvyklá*:
164 s dph
Vaše cena:
149 s dph
SUKL: 0218897
PDK: 3420271
Další informace:
Příbalový leták
počet kusů