Canestest test pro samodiagnostiku vaginálních infekcí

Canestest test pro samodiagnostiku vaginálních infekcí

Výrobce: BAYER s.r.o.
Typ: Zdravotnický prostředek
SUKL: 0000000
PDK: 3572790

* Cena obvyklá se může v jednotlivých lékárnách lišit

Vaše cena s DPH:
16620
166,20 Kč / 1 kus
Cena obvyklá:183
Ušetříte:9.2%
kusů
Skladem
Popis:

Test pro samodiagnostiku vaginálních infekcí. 

  • Test pro diagnózu běžných vaginálních infekcí.
  • Canestest slouží k samovyšetření žen trpících neobvyklými vaginálními příznaky.
  • Napomáhá k odhalení jejich příčin.

Kvasinková vs. bakteriální vaginální infekce: Přestože jak kvasinková, tak bakteriální infekce patří mezi velmi častá onemocnění, jedná se o dva různé typy infekcí, které vyžadují různou léčbu. Ne každý o nich má však povědomí a ne vždy je jejich identifikace snadná. Kvasinková infekce je způsobena přemnožením kvasinek (především Candida albicans) a mezi příznaky patří nejčastěji pocit svědění, pálení nebo bílý výtok. Bakteriální infekce je způsobena přemnožením bakterií, které se běžně nacházejí ve vagině. Mezi příznaky bakteriální infekce obvykle patří rybí zápach a šedobílý, vodnatý výtok. Díky Canestestu se můžete otestovat ještě před zahájením léčby, abyste měla jistotu, že se svou infekcí bojujete správně. 

Co je Canestest? Canestest je test pro samodiagnostiku vaginálních infekcí, který umožňuje zjistit, zda pravděpodobně trpíte kvasinkovou nebo bakteriální infekcí a také volbu vhodné léčby. Tato inovace vám umožní opět převzít kontrolu nad vlastním intimním zdravím – vykazuje více než 90% přesnost a výsledky stěru znáte do 10 sekund. Samotný test spočívá v jednoduchém stěru z vaginy, podle kterého se určí, zda pH ve vagině není narušené. Výsledky testu by se měly interpretovat v souladu s vašimi příznaky podle tabulky uvedené na zadní straně obalu, kde zjistíte, kterou z běžných vaginálních infekcí zřejmě trpíte (kvasinkovou nebo bakteriální). 

Jak Canestest funguje? Prostředí ve vaší vagině běžně vykazuje kyselé pH – tím se udržuje hladina příznivých a škodlivých bakterií ve vaší vagině pod kontrolou. Jakékoli výkyvy rovnovážného vaginálního pH mohou způsobit a zároveň být indikací vaginální infekce, jakou je například bakteriální infekce. Canestest odhalí, zda máte narušené vaginální pH, a umožní vám zjistit a diagnostikovat typ vaginálního onemocnění, kterým pravděpodobně trpíte. Zvýšené vaginální pH značí, že zřejmě trpíte bakteriální infekcí, zatímco normální vaginální pH ukazuje na to, že vaše příznaky jsou pravděpodobně vyvolány kvasinkovou infekcí. U Canestestu bylo prokázáno, že umožňuje zjistit změny vaginálního pH s více než 90% přesností. 

Jak se Canestest používá? Používání Canestestu z domova je snadné a intuitivní. Vlastně se to podobá zavádění tampónu a neměla byste při tom zažívat žádné nepříjemné pocity. 

Prevence a doporučení: Nedělejte žádné závěry ohledně svého zdravotního stavu bez předchozí konzultace s lékařem. Lékaře vyhledejte i v případě, pokud si nejste jistá správnou léčbou nebo výsledkem. Pamatujte, že Canestest vám nedokáže poskytnout přesnou diagnózu v těchto případech:

  • Máte méně den před nebo po menstruaci.
  • Máte menstruaci nebo pozorujete známky vaginálního krvácení.
  • Uplynulo méně než 12 hodin od pohlavního styku nebo vaginálního výplachu.

Pokud jste těhotná, poraďte se se svým lékařem, protože interpretace výsledků testu během těhotenství i volba správné medikace vyžaduje odborné znalosti. Některé ženy procházející menopauzou mají zvýšené vaginální pH a stěr jim může ukázat zelenomodrý výsledek i v případě, že netrpí bakteriální infekcí ani trichomoniázou. Pokud jste tedy v přechodu, test nepoužívejte.

Zdravotnický prostředek. L.CZ.MKT.CC.01.2018.1292

Výrobce: BAYER s.r.o.
Typ: Zdravotnický prostředek
Cena obvyklá*:
183 s dph
Vaše cena:
16620 s dph
SUKL: 0000000
PDK: 3572790
počet kusů