Přehled sociálních služeb pro seniory

16.12.2020

Mnoho životních situací lze na počátku řešit kombinací
různých forem pomoci přímo u vás doma, přestože se to na první pohled zdá nemožné. Podívejte se na náš přehled sociálních služeb pro seniory.

Je běžné, že časem bude každý z nás potřebovat více péče a pomoci při každodenních činnostech. Také můžeme pociťovat větší potřebu kontaktu s lidmi. S tím nám kromě našich blízkých mohou pomoci i sociální služby.

Přehled sociálních služeb pro seniorySociálních služeb je velké množství, například služby poradenské, terénní, asistenční, služby denních stacionářů, domovů pro seniory a mnoho dalších. Zaměření sociálních služeb určuje zákon č. 108/2006 Sb. o sociálních službách. Za ideální je přitom považováno, když jsou senioři nebo osoby se zdravotním znevýhodněním nejprve podporovány zajištěním dopomoci při běžném životě ve svém domácím prostředí. Podle potřeb klienta potom mohou nabírat na intenzitě a časovém rozsahu.

Z mnohaleté praxe na poli poradenství i poskytování sociálních služeb se nám osvědčilo:

Sociálních služeb je velké množství, například služby poradenské, terénní, asistenční, služby denních  stacionářů, domovů pro seniory a mnoho dalších.

ČÍST CELÝ ČLÁNEK


« zpět